FAALİYETLERİMİZ

YETİŞKİNLERE YÖNELİK FAALİYETLER

KUR'AN-I KERİMİ ANLAMAYA YÖNELİK VERİLEN EĞİTİM SEMİNERLERİ

 • Nüzul Sırasına Göre Tefsir Seminerleri: Firuzan Çetin hocamız ile perşembe günleri 10.00-11.20 saatleri arası gerçekleştirilen seminerimiz , yüz yüze yapılmaktadır.

 • Güncel Fıkıh Problemleri : Saliha Okur Gümrükçüoğlu hocamız ile perşembe günleri 11.30-12.30 saatleri arası gerçekleştirilen seminerimiz , yüz yüze yapılmaktadır.

 • Kırık Meal Seminerleri : Hayrünnisa Bayındır hocamız ile perşembe günleri 12.45-14.30 saatleri arası devam eden seminerlerimizde, online olarak yapılmaktadır.

GENÇLERE YÖNELİK FAALİYETLER

 • GENÇZEM-Genç Zihinler Eğitim Merkezi

SüreyyaDer Gençlik çalışmalarında ;öğrencilerimizin kendilerine yetebilen, üretken donanımlı bir kişilik sahibi olmalarına katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Çok yönlü sağlıklı ve sosyal bireylerin ahlak gelişimlerine katkı sağlayarak sağlıklı toplum hayalimize her gün biraz daha yaklaşabilmeyi umut etmekteyiz.

Teknolojik gelişmelerin hızla arttığı, gençlerimizim çevresel faktörlere fazlasıyla maruz kaldığı bu dönemde, fıtratının korunması ayrı bir önem taşımaktadır. Bunun için eğitim sürecinin doğru bir şekilde yapılandırılması gerekmektedir. SüreyyaDER GENÇZEM programı gelecek kuşakları yetiştirme sorumluluğumuzdan hareketle ortaya çıkan bir programın uzantısı olarak gençlerimizle buluşmaktadır.


 • GENÇLİK KAMPLARI

Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan kamplarımızın ana konusu KADIN olarak belirlenmiş olup kamp içerikleri bu doğrultuda hazırlanmıştır.

 1. Örgü örme ve ilişkiler üzerine film okuması

 2. Cilt bakımı ve yüz egzersizi /kadın tabuları üzerine resim analizleri

 3. Dünya mantıları ve tarihte kadın temalı kitap okuması

Derneğimizin gençlik merkezinde gerçekleşen kamplarımız üniversite ve lise öğrencilerine yönelik yapılmaktadır.SÜREYYADER ÇOCUK EVLERİ

Çocuk Evleri ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı yurt ve yuvalarda kalan kimsesiz ve korunma altına alınmış çocukların bakım modellerinden biridir. Bu hizmet modelinde çocukların sıcak ve huzurlu bir aile hayatına en yakın şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri hedeflenmiştir. Çocukların toplu yaşamın beraberinde getirdiği gereksinimleri hissederek, komşuluk ev ve aile hayatını öğrenebilecekleri bir ortamda yaşamalarını hedefleyen; Çocuk Evleri Projesi kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla protokol imzalanarak daha çok çocuğumuza ulaşılmaya çalışılmaktadır. Süreyya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği , bakanlıkla 2010 yılında yaptığı protokol çerçevesinde çocuk evi açarak birçok çocuğa sahip çıkmakta onların erdemli , nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamak için projeler üretmektedir.

Evlerimizde çocuklarımızın istekleri doğrultusunda kişisel alanlarını düzenlenmekte ve ihtiyaçları özenle karşılanmaktadır. Çocuklarımızın yaş grupları dikkate alınarak fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici aktiviteler ve faaliyetler derneğimiz tarafından düzenlenmektedir.


ÇOCUKLARIMIZ İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ ?

 • Bireysel ev gönüllüsü olabilirsiniz.

 • Her çocuğumuzun yeme-içme, kişisel tüketim, okul ve diğer akademik ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

 • Çocuklarımızın gönüllüsü olup ders çalıştırabilirsiniz.

 • Çocuk Evlerimiz yararına kermesler-kahvaltılar düzenleyebilirsiniz.

 • Çocuklarımızın yaptığı aktivitelere katılabilirsiniz.

 • Çocuk Evi Sponsorluğu

 • Ayni Bağış

 • Sosyal Sorumluluk Projeleri

 • İhtiyaç ve Aktivite Sponsorluğu


Çocuk Evleri hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız!