Hakkımızda

Süreyya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği; 2005 yılında, on dört bayan arkadaş tarafından kurulmuştur. Hiç bir grup, topluluk yada cemaatle bağlantısı bulunmamaktadır. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini yürüten derneğimiz ayrıca , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı , Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı ile de protokolleri çerçevesinde faaliyetlerde bulunmaktadır.

SüreyyaDer olarak öncelikli misyonumuz; aile yapısının korunması; sosyal, kültürel ve ahlâki yozlaşmanın önüne geçerek milli ve dinî değerlerin, yeni nesillere aktarılmasıdır.

KADINLARA YÖNELİK FAALİYETLER

Türk kültüründe ve İslam dininde eğitim yönünden kadının yeri çok büyüktür. İyi yetişmiş ve eğitilmiş kadın toplum hayatında daha tesirlidir. Ailenin korunması ve aile içinde sağlıklı bireyler yetişmesi amacına hizmet etmek için yola çıkan Süreyya Derneği bünyesinde kadınları desteklemeye yönelik olarak;

  • Kişisel Gelişim Seminerleri

  • Psikolojik Destek Seminerleri

  • Kültürel ve Dini Eğitim Seminerleri , online ve yüz yüze olarak verilmektedir.

GENÇLERE YÖNELİK FAALİYETLER

Süreyya Derneği bünyesinde ; toplumsal faydaya hizmet etmek , gençlerin ahlaki ve dini değerleri içselleştirmelerine yardımcı olmak, gençlerin hayatın amacını kavramış bireyler olmalarına katkı sağlamak amacıyla sürekli ve dönemsel faaliyetler düzenlenmektedir.